delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

ozdoby na taras
Dom

Jak wybierać modne ozdoby na taras?

Odpowiednia aranżacja tarasu może posiadać bardzo korzystny wpływ na samopoczucie domowników i odwiedzających ich gości. W tej strefie czas spędza się nie tylko latem, ale również w słoneczne wiosenne i jesienne dni. To szczególna przestrzeń, która powinna przede wszystkim umożliwiać zaznanie relaksu i miły przebieg towarzyskich spotkań. Jak wybierać ozdoby na taras, które będą atrakcyjne i funkcjonalne?

Rodzaje ozdób na taras

Wśród najbardziej popularnych przedmiotów umieszczanych na tarasach pojawiają się duże donice i wazony, świeczniki, wyplatane kosze oraz elementy oświetlenia. Podczas wieczornych spotkań w gronie najbliższych osób, szczególnie istotne może okazać się odpowiednie oświetlenie. Warto więc przywiązać szczególną wagę do takich elementów jak ozdobne lampy. Na tarasie mocować możne modele wiszące, kinkiety i stojące latarnie. Szczególną popularnością cieszą się jednak girlandy świetlne. Poszukując odpowiednich dekoracji z tej kategorii należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Zaleca się również dopasować ich wygląd do własnych preferencji i wystroju tarasu. Korzystnym rozwiązaniem w takiej przestrzeni mogą okazać się również świeczniki umożliwiające stworzenie wyjątkowej atmosfery. Warto pamiętać o tym, że latem można będzie umieścić w nich między innymi świece, których zapach odstraszy komary. Donice z roślinami, wazony i pozostałe ozdoby powinny tworzyć spójną aranżację. Jak dopasować tego typu akcesoria?

Jak wybierać dekoracje na taras?

Choć style związane z wystrojem kojarzone są głównie z aranżacją wnętrz, również na tarasie warto zadbać o stworzenie estetycznej przestrzeni, w której wszystkie elementy się ze sobą komponują. Jednymi z najbardziej popularnych aktualnie przedmiotów ozdobnych są te, do których stworzenia wykorzystuje się naturalne surowce. Za wyjątkowo modne uznawane są drewniane donice i kamienne wazony. W takich przestrzeniach warto decydować się na lekkie akcesoria bambusowe oraz przedmioty wyplatane z wikliny lub naturalnego rattanu. Tego typu przedmioty mogą nadać przestrzeni charakteru kojarzonego ze stylem boho lub skandynawskim. Zwolennicy przestrzeni industrialnych mogą wyposażyć swój taras w ozdoby wykonane z metalu. Do szczególnie ciekawych rozwiązań należą niewielkie, stawiane na stole lub podwieszane latarnie oraz lampiony. Oprócz walorów estetycznych, znajdą również praktyczne zastosowanie po zmroku. Ozdoby dopasowane do gustu i preferencji domowników na pewno okażą się korzystnym wyborem.