delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

drabinka na kwiaty
Dom

Drabinka na kwiaty – jak dopasować do wnętrza?

Kwiaty są niezbędne w każdym mieszkaniu. To dzięki nim wnętrze staje się przytulne i sprzyja odprężeniu się po ciężkim dniu w pracy. Najchętniej ustawiamy kwiaty na parapetach okiennych lub komodach. Co zrobić, gdy brak już miejsca na rośliny? Drabinka na kwiaty to świetne rozwiązanie. Jak wybrać idealną drabinkę?

Jak dopasować drabinkę do wnętrza?

Mogłoby się wydawać, że drabinki na kwiaty nie są zróżnicowane. Nie jest to prawdą! Drabinkę również trzeba dopasować do wnętrza.

Do salonu w stylu industrialnym będzie pasowała drabinka na metalowym stelażu. Czarne nogi oraz plecy zrobione z metalowych prętów w połączeniu z ciemnym drewnem sprawią, że regał będzie idealnie wpisywał się w charakter wnętrza.

Do pokoju dziennego w stylu skandynawskim warto wybrać regał, który będzie delikatnie bielony. Biel jest ulubionym kolorem Skandynawów. Do wnętrza rustykalnego również można wybrać białą drabinkę na rośliny warto jednak ją delikatnie przetrzeć papierem ściernym, by wyglądała na starą i lekko zniszczoną.

Mała czy duża?

Drabinka na kwiaty jest idealnym rozwiązaniem do małego mieszkania. Drabinka oparta o ścianę pozwala na niewielkiej przestrzeni umieścić bardzo dużo roślin. Można ustawiać kwiaty rosnące do góry, jak i zwisające.

W większym wnętrzu można wykorzystać drabinkę ustawioną tak, jak klasyczna drabina. Między szczeblami rozkładamy deski, a na nich ustawiamy rośliny. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne, ale zabiera dużo miejsca. Jest idealne tylko do przestronnych wnętrz.

Nie tylko kwiaty

Kwiaty to niezbędna dekoracja przytulnego pokoju dziennego. Nie znaczy to, że na drabince na kwiaty mogą stać wyłącznie rośliny.

Drabinka na kwiaty to ciekawy regał, który można wykorzystać, by ustawić na nim rodzinne zdjęcia, świeczki czy dekoracyjne bibeloty. Jest to również świetne miejsce na książki. Na dolnych półkach można postawić wiklinowe kosze, które będą doskonałym miejscem na drobiazgi, dla których ciężko znaleźć dobre miejsce.

Jak samodzielnie zrobić drabinkę na kwiaty?

Drabinki na rośliny nie trzeba kupować w sklepie. Można ją zrobić samodzielnie. W zależności od koncepcji wystarczą same deski, ale również można drabinkę wykonać z drewnianych skrzynek. Drabinkę na kwiaty można również wykonać używając metalowych prętów. Krzyżując pręty uzyskamy ładne i mocne plecy drabinki.

Drabinkę można wykończyć malując drewno na biało lub używając lakieru do drewna. Jasne drewno będzie idealne do mieszkania w stylu rustykalnym, skandynawskim czy vintage. Ciemne sprawdzi się w mieszkaniu industrialnym i klasycznym.