delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

jakie zabawki kupić dzieciom
Dziecko

Jakie zabawki kupić dzieciom?

Zabawki to świetna forma spędzania czasu przez małe dzieci. Odpowiednio dobrane zabawki pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka, będą wspierać motorykę dziecka, rozwijać jego wyobraźnie oraz uczyć cierpliwości. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Zabawki interaktywne dla dzieci

Zabawki interaktywne to takie, które oprócz podstawowej funkcji posiadają również dodatkowe, które sprawiają frajdę dzieciom. Zabawki edukacyjne często wspomagane są bateriami, mają wbudowany moduł głosu. Najczęściej skierowane są dla najmłodszych dzieci, które przyciskają guzik bądź przesuwają dźwignie. Wtedy zabawka zaczyna opowiadać bajkę bądź śpiewać piosenkę. Takie zabawki są świetne dla maluchów, ponieważ doskonalą ich koordynację. 

Tego typu zabawki są bardzo absorbujące oraz przyciągają uwagę, warto po nie sięgnąć, kiedy chcemy uspokoić malucha bądź odwrócić jego uwagę od innych czynności. Dla starszych dzieci takie zabawki również będą odpowiednie. Kilkuletnie dzieci potrafią lepiej wykorzystać interakcję. 

Klocki lego – dlaczego są świetnym wyborem? 

 Serie zabawek lego to drobne elementy, które składają się z wypustek oraz odpowiadających im gniazd. Zabawki drewniane lego umożliwiają najmłodszym budowanie fantastycznych budowli oraz świetnych pojazdów. Drewniane zabawki przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem są zaawansowane zestawy, które pozwalają na budowę niesamowitych elementów, ciekawym pomysłem są też ruchome figurki. Asortyment lego stale się powiększa, a fanów tych klocków można znaleźć również wśród dorosłych. Lego idealnie nada się na świąteczne upominki. 

Zabawki Minecraft – super wybór 

Minecraft zabawki zdobywają popularność wśród dzieci. Gra komputerowa podbiła serca oraz umysły dzieci. Te zabawki dla dzieci kryją wiele niesamowitych przygód, które zaskoczą każdego podróżnika. Minecraft to świat stworzony do budowania, gracz może popuścić wodze fantazji i stworzyć niesamowite budowle oraz krainy. 

Fani Minecraftu ucieszą się z faktu, że powstały gry planszowe na podstawie tej gry. Gracze mogą sprostać niebezpieczeństwu i na własną rękę szukać szukać wyjścia z problemów. Podobnie jak w świecie wirtualnym graczy obowiązują ścisłe zasady. W grach planszowych trzeba uruchomić myślenie logiczne. Każda z gier wykonana jest w taki sposób, by doskonale oddawać postacie, miejsca oraz przedmioty, które znane są z popularnej gry. Dzięki temu dzieci będą miały poczucie, że sami znaleźli się na planszy Minecraft. Istnieją również puzzle Minecraft, które również przyniosą wiele rozrywki. 

Materiał zewnętrzny