delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

dekoracje na parapet
Dom

Jak wybrać modne dekoracje na parapet?

Wiele osób decyduje się na przystrojenie okiennych parapetów. Aby taka przestrzeń odpowiednio się prezentowała, jej wygląd musi być spójny z aranżacją pomieszczenia. W kategorii ozdób, które można postawić w tej strefie, odnaleźć można wiele ciekawych przedmiotów w różnym stylu. Jak wybrać dekoracje na parapet, które okażą się trafionym pomysłem?

Rodzaje ozdób na parapet

Wśród najbardziej popularnych elementów, które umieszczane są na parapetach pojawiają się doniczki, wazony, świeczniki i różnego rodzaju figurki. Ważne jest to, aby wybrane przedmioty tworzyły ze sobą spójną aranżację. Warto stawiać na parapetach donice z żywymi roślinami. Zadbane kwiaty będą korzystnie wpływały na mikroklimat mieszkania. Niezależnie do tego, czy właściciele domu decydują się na hodowlę storczyków, czy sukulentów, powinni przywiązać szczególną wagę do dopasowanych doniczek. Pojemniki, w których będą rozwijały się rośliny muszą być przede wszystkim dopasowane do ich zapotrzebowania. To wiąże się zazwyczaj z ich wielkością i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Na atrakcyjność wystroju przestrzeni wpływają jednak ich walory estetyczne. Wśród dostępnych aktualnie donic odnaleźć można modele, które dopasują się do każdego stylu wnętrzarskiego. To samo dotyczy pozostałych parapetowych dekoracji. W pomieszczeniach boho i skandynawskich warto umieszczać akcesoria w stonowanych barwach. Szare wazony i drewniane donice będą doskonałym wyborem. Elementy z drewna mogą być ponadto malowane na biało. Do aranżacji boho dopasują się również akcesoria z etnicznymi designami oraz figurki nawiązujące do filozofii Wschodu. Co warto postawić na parapetach w innych modnych stylach?

Parapet w modnej aranżacji

Parapety w mieszkaniach w konwencji loftowej warto dekorować surowymi, metalowymi przedmiotami. Sprawdzą się tutaj różnego rodzaju figurki i świeczniki wykonane z metalowych elementów. Ciekawym pomysłem mogą być również druciane osłony na doniczki. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj połączenie szkła z metalem. W stylu glamour doskonale sprawdzą się błyszczące i zdobione akcesoria. Wazony przypominające kryształy i srebrne donice to doskonałe rozwiązanie. W minimalistycznych mieszkaniach warto stawiać na proste, praktyczne dodatki. Zarówno doniczki, jak i wazony powinny być wykonane z jednokolorowych, łatwych do czyszczenia surowców. Można zdecydować się tu na białe, ceramiczne figurki. Umieszczone na parapecie dekoracje, które skomponują się z wystrojem wnętrza, podkreślą również jego unikalny charakter.