delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

fryzury dla dziewczynek
Dziecko Lifestyle

Piękne fryzury dla dziewczynek w 5 minut

Dziewczynki z długimi włosami zwykle czesane są w tradycyjny warkocz lub kucyk. Istnieje jednak wiele wspaniałych pomysłów na śliczne fryzury dla dzieci, które można osiągnąć dosłownie w 5 minut. Wystarczy kilka szpilek do włosów, gumek i kolorowe wstążki. Te narzędzia pomogą w mig wyczarować olśniewające eleganckie uczesanie.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  • jak stworzyć szybką fryzurę na wzór księżniczki
  • jak uzyskać warkocz na rozpuszczonych włosach
  • jak upinać fryzury dziewczęce na wiele sposobów
  • oraz jakimi dodatkami można urozmaicić fryzurę

Szybka fryzurka dla dziewczynki na wzór księżniczki

Na samym początku stworzenia tej fryzury dla dzieci najważniejsze jest rozczesanie włosów dziecka i związanie z nich kucyka. Kucyk powinien być z tyłu głowy po jej środku i nad linią górnych części uszu. Takie rozwiązanie sprawi, że kucyk będzie wyglądał dobrze. Gumkę podtrzymującą kitkę okręć ładną wstążką i następnie zawiąż na supełek pod spodem kucyka. Wstążka powinna być długa, by wystarczyła aż do zawiązania jej na kokardę na końcu warkocza.

Następnie użyj obu końców wstążki jako dwa pasma do warkocza. Trzecim pasmem jest cała kita włosów. Zaplataj warkocz, ale przy każdym ruchu, gdy będziesz zakręcać dwa pasma wstążki, zrób tam z nich supełek. Powtarzaj czynności aż do zrobienia całego warkocza. Delikatnie uwypuklij pasma włosów na boki przy każdym splocie, aby warkocz optycznie stał się grubszy.

Końcówki włosów należy związać razem z pasmami kokardy gumką do włosów. Na koniec uformuj ze wstążki kokardę, by zakryć dolną gumkę. Fryzura dla dziewczynki jest gotowa. Jeżeli długość włosów sięga do pasa, wówczas można upiąć kucyka niżej, bliżej karku. Wtedy warkocz nie ciągnie głowy w dół swoją ciężkością.

Fryzury dla dzieci

Jak uzyskać warkocz na rozpuszczonych włosach?

Jeżeli dziewczynka ma długie włosy bez grzywki, bardzo łatwo można osiągnąć piękną fryzurę. Wystarczy zaczesać włosy z czoła do tyłu. Oddziel górną część włosów od reszty i zapleć warkocz z wydzielonej części. Zaplatając go należy uwypuklać włosy z każdej ze stron przy każdym splocie. Warkocz stanie się pełniejszy. Zakończ go gumką.

Z takiego warkocza można zrobić koczka. Wówczas uwypuklać musisz tylko jedną ze stron warkocza (z lewej lub prawej jego strony). Uwypuklona część włosów ma być zewnętrzną stroną koczka. Zawiń warkocza w okrągły kok i umocuj go za pomocą szpilek do włosów.

Jeśli Twoja córka jest cierpliwa, możesz z tej wersji fryzury dziewczęcej zrobić jeszcze jedną. Z pozostałych włosów, które są wciąż rozpuszczone, możesz zrobić kolejnego warkoczyka. Znów oddzielasz część włosów i postępujesz według powyższej instrukcji.

Fryzury dziewczęce można upinać na wiele sposobów

Przedstawiona powyżej fryzura z koczkiem dla dziewczynki może być nadal modyfikowana i upiększana. Z drugiego warkocza wyjdzie kolejny koczek. Ostatnie pasmo luźnych włosów można pozostawić bez ich ruszania.

Można jednak zrobić trzeciego warkoczyka i ponownie zapiąć w koczek. W ten sposób główka Twojego dziecka będzie miała 3 ładne koczki. Możesz je również ozdobić szpilkami ozdobnymi, na których są drobne kolorowe kwiatuszki.

Ostatnia przedstawiona fryzura dla dziewczynki jest najbardziej szykowna. Każda jednak z propozycji może zostać wykorzystana do uczesania małej księżniczki na bal, czy rodzinną ważną uroczystość, jak pierwsza komunia św., wesele, urodziny itp. Fryzury dla dzieci nie są trudne, ale najważniejsze jest zachować cierpliwość i ćwiczyć.

Dodatki do fryzury dla dzieci

Każdą nawet najłatwiejszą fryzurę warto wzbogacić kolorowymi dodatkami. Fryzury dla dzieci mają to do siebie, że lubią wyróżniać się kolorowymi spineczkami o różnych kształtach, wsuwkami o ciekawych motywach oraz wielobarwnymi gumkami i frotkami z różnych materiałów. Warto pomyśleć również o ciekawych klipsach oraz wstążkach, które na pewno upiększą fryzurę. Dzięki takim dodatkom fryzury dla dzieci wyglądają magicznie oraz bardzo uroczo. Takie produkty można zakupić w lokalnych pasmanteriach oraz drogeriach. Często takie dodatki są dodawana również do dziecięcych gazet.

Spinki do włosów są spektakularne i nawet zwykły kucyk u dziewczynki, który jest ozdobiony takimi dodatkami sprawia, że fryzura wygląda ciekawie. Ozdoby do włosów cieszą oko każdego, nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Dzięki takim ozdobom czynność zrobienia fryzury dla dzieci jest zdecydowanie łatwiejsze. Dzieci również chętnie noszą kolorowe ozdoby i są bardziej chętne na zrobienie fryzury z takimi dodatkami.