delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

Znikopisy dla dzieci
Dziecko

Znikopisy dla dzieci – rozrywka niezależnie od wieku

Spory wybór zabawek i gadżetów edukacyjnych, jakie rodzice mogą znaleźć dla swoich pociech, sprawia nieraz duży problem, kiedy przychodzi pora zakupów. Jeśli szukasz zabawek, które posłużą dziecku na dłużej i będą stanowiły niewyczerpane źródło rozrywki, warto postawić na znikopisy dla dzieci. Te nowoczesne tablice do rysowania dostępne są w wielu ciekawych odsłonach niemal w każdym sklepie z zabawkami i marketach.

Czym jest i jak działa znikopis?

Znikopisy dla dzieci to tablice do pisania i rysowania, które są wyposażone w specjalną folię z drobinkami metalu pod spodem. Działają one na zasadzie magnesu – dołączony do tablicy mazak przyciąga do siebie metalowe drobinki, tworząc z nich wzór narysowany rączką malucha. Suwak w tablicy umożliwia ścieranie rysunków lub napisów, stąd nazwa znikopis, ponieważ dziecko za pomocą jednego pociągnięcia sprawia, że obrazek znika w całości. W ten sposób tablica jest przygotowana do kolejnych rysowanek.

Znikopisy to zabawki, które obecnie są dostępne zarówno w najprostszej wersji z mazakiem, ale także jako bardziej zaawansowane tablice, które posiadają dodatkowe magnesy w kształcie literek czy kształtów geometrycznych. Dzięki temu mogą pełnić funkcję bloku do rysowania dla najmłodszych dzieci, a dla starszaków służyć jako wielofunkcyjne urządzenie multimedialne, na przykład w przypadku modeli znikopisów interaktywnych. Niezależnie od liczby dołączonych elementów znikopisy dla dzieci to idealna rozrywka dla każdej pociechy, która niesie ze sobą także walory edukacyjne.

Zalety znikopisów dla dzieci

Znikopisy pozwalają dzieciom przede wszystkim na kształtowanie umiejętności małej motoryki. Maluch ćwiczy utrzymywanie w ręce mazaka oraz używanie go w celu narysowania lub napisania na tablicy wymyślonych przez siebie przedmiotów, osób i wzorów. Poza wyrabianiem zdolności manualnych znikopisy rozwijają zatem kreatywność i pomagają trenować wyobraźnię. Dziecko kształtuje jednocześnie koordynację ręka-oko. W dłuższej perspektywie są to przydatne narzędzia edukacyjne, które wspomagają naukę rysowania i pisania.

Znikopisy dla dzieci – rozbudź fantazję dziecka

Dużą popularnością cieszą się znikopisy przedstawiające wizerunki ulubionych postaci dziecięcych kreskówek jak Psi Patrol, księżniczki Disneya, My Little Pony czy bohaterów Marvela. Zawierają one dodatkowe magiczne stempelki, które przeniosą dziecko w świat kreatywnej zabawy. Możliwość korzystania ze znikopisu wraz z rodzicem zapewni rozrywkę na wiele godzin dla całej rodziny.