delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

prezent na Chrzest Święty
Lifestyle

Jaki wybrać prezent na Chrzest Święty?

Z całą pewnością można stwierdzić, że Chrzest Święty jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. Wiele osób zastanawia się, co można podarować dziecku. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami na upominek.

Album fotograficzny

Wśród najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka z okazji Chrztu Świętego można wymienić album fotograficzny. Jest to bardzo uniwersalny prezent, który można w łatwy sposób spersonalizować poprzez indywidualny wybór okładki. W albumie fotograficznym rodzice będą mogli umieścić zdjęcia dziecka z różnych etapów jego życia i stanie się on fantastyczną pamiątką.

Biblia

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem na prezent na Chrzest Święty jest Biblia. Biblia może być personalizowana i goście mogą w niej bez problemów wpisać dedykację dla dziecka. Dzięki temu dziecko będzie mogło sięgnąć po nią nawet za wiele lat, gdy już będzie mogło w pełni zrozumieć jej treść. Biblia jest podstawową księgą dla wszystkich chrześcijan, a więc istotne jest, aby dziecko się z nią zapoznało i miało swój egzemplarz. Chrzest idealnie się nadaje do tego, aby mu podarować taki prezent.

Pluszowy miś

Dla wielu dzieci idealnym prezentem z okazji Chrztu Świętego będzie po prostu personalizowany miś. Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać pluszaki, a zwłaszcza te najmłodsze, które nie mają jeszcze zbyt wielu zaawansowanych zabawek. Miś na pewno będzie fantastycznym rozwiązaniem, niezależnie od wieku dziecka, w którym organizowany jest chrzest. Z tak ważnej okazji polecane są dla dzieci misie personalizowane. Mogą znajdować się na nich imiona dzieci, a także ich dokładniejsze metryczki. Na pewno będą stanowiły fantastyczną pamiątkę w późniejszym wieku dziecka.

Ramka ze zdjęciem

Jako prezent na Chrzest Święty idealnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju ramki ze zdjęciami. Rodzice mogą w nich wymieniać zdjęcia, jeśli będzie istniała taka potrzeba. Jednak w takiej dekoracyjnej ramce z powodzeniem można będzie umieścić zdjęcia dziecka z tak ważnego dla niego dnia oraz powiesić ją w ważnym miejscu na ścianie. Dzięki temu pamięć o chrzcie będzie wciąż aktualna.

Metryczka w ramce

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla młodego człowieka będzie także specjalna metryczka w ramce. Mogą się w niej znaleźć najważniejsze informacje na temat dziecka, takie jak jego imię, data oraz godzina urodzenia, a także waga oraz wzrost w dniu urodzenia. Są to najważniejsze informacje na temat dziecka, dlatego warto je zapamiętać. Dodatkowo w metryczce mogą znajdować się również atrakcyjne dla dziecka grafiki, a także samo zdjęcie dziecka po urodzeniu lub w aktualnym wieku. Metryczkę w ramce bez problemów można powiesić na ścianie.

Poduszka

Fantastyczny upominek na Chrzest Święty to także personalizowana poduszka. Podobnie jak na metryczce, mogą się na niej znaleźć najważniejsze informacje na temat dziecka, które warto zapamiętać. Dodatkowo poduszka będzie bardzo funkcjonalnym prezentem, ponieważ dziecko może z niej korzystać na co dzień podczas snu lub odpoczynku. Poduszki dla dzieci mają bardzo atrakcyjny wygląd, który podoba się dzieciom, dlatego sprawdzą się w ich przypadku idealnie.

Łapacz snów

Prezenty na Chrzest Święty mogą również występować w postaci dekoracji do pokoju dziecięcego. Wśród nich można na przykład wymienić łapacze snów w wersjach dla chłopców lub dla dziewczynek. Łapacze snów są spersonalizowane i można na nich znaleźć ciekawe grafiki oraz istotne informacje na temat dziecka. Łapacze snów stanowią fantastyczną dekorację do pokoju dziecięcego i w związku z wystającymi elementami bardzo interesują dzieci, zwłaszcza te najmłodsze. Dlatego taki prezent na pewno będzie dobrą decyzją.

Odcisk dziecka

Wybierając najlepszy prezent dla dziecka na chrzest warto zastanowić się również nad zestawem do wykonania odcisków rączek lub nóżek dziecka. Z całą pewnością będą one stanowiły fantastyczną formę pamiątki na późniejszym etapie życia dziecka, dlatego warto je wykonać. Dzięki temu możliwe będzie porównanie aktualnych wymiarów rączek oraz nóżek z tymi, które występowały w wieku niemowlęcym. Zestawy są spersonalizowane i występują w różnych wariantach kolorystycznych, które warto dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz gustu.

Inicjały dziecka

Na Chrzest Święty można również zamówić personalizowane inicjały dziecka wraz z metryczką, która będzie na nich umieszczona. Takie inicjały mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych i z całą pewnością będą stanowiły fantastyczny element dekoracyjny każdego dziecięcego pokoju. Inicjały są wykonywane z materiałów o wysokich parametrach jakościowych, dlatego bez wątpienia będą mogły być ozdobą dziecięcego pokoju przez wiele lat.

Skarbonka

Wśród różnych rodzajów prezentów na Chrzest Święty warto zastanowić się również nad wyborem takiego upominku jak skarbonka. Jest on bardzo uniwersalny i na pewno będzie przydatny na późniejszym etapie życia dziecka. Dziecko będzie miało możliwość gromadzenia swoich oszczędności w skarbonce, która będzie idealnie dla niego stworzona. Dlatego najlepiej wybrać skarbonkę spersonalizowaną, na której znajdą się dane dziecka, takie jak na przykład jego imię. Dzięki temu dziecko będzie chętniej gromadziło swoje oszczędności w tym produkcie.

Plakat

Dość uniwersalnym pomysłem na Chrzest Święty będzie także plakat do dziecięcego pokoju. Plakat można podarować zarówno w formie samodzielnej, jak i również w odpowiednio dekoracyjnej ramce. Dzięki temu będzie się bardzo dobrze prezentował i będzie stanowił spójny element wyposażenia każdego wnętrza. Plakaty dostępne w sprzedaży są w pełni spersonalizowane i można na nich znaleźć atrakcyjne dla dziecka grafiki oraz podstawowe informacje na jego temat, które będą doskonałym wspomnieniem niemowlęcych lat.

Skrzynka z pamiątkami

Dziecko może również otrzymać na Chrzest Święty skrzynkę z dość zróżnicowanymi pamiątkami. Tego rodzaju pudełko jest bardzo dekoracyjne i na jego przedniej części można znaleźć wygrawerowane informacje, które mają personalizowany charakter. Taka skrzynka z pamiątkami jest bardzo przydatna dla dziecka, ponieważ rodzice mogą w niej gromadzić najważniejsze dla młodego człowieka przedmioty, które w przyszłości mogą powodować sentyment.

Książka

Wśród najlepszych prezentów, jakie dzieci mogą otrzymać na Chrzest Święty, można również wymienić książki inne niż Biblia. Najczęściej są to książki przeznaczone dla dzieci, w których można znaleźć interesujące dla dzieci historie. W późniejszym czasie będą mogły być przez dzieci czytane samodzielnie oraz na pewno będą stanowiły idealną pamiątkę z tego ważnego dnia. Warto zadbać o odpowiednią personalizację książki lub wpisać w jej wnętrzu dedykację dla dziecka. Dzięki temu zawsze będzie miało ono w pamięci ważne słowa, które były do niego kierowane.

Różaniec

Podczas wybierania prezentu dla dziecka z tak ważnej okazji jak Chrzest Święty warto zastanowić się również nad różnego rodzaju dewocjonaliami. Wśród nich można na przykład wymienić dekoracyjne różańce, które będą mogły być wykorzystywane przez dziecko do modlitwy w późniejszym wieku. Oprócz tego na pewno będą stanowiły dla niego doskonałą pamiątkę tak ważnego wydarzenia religijnego.