delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

wyprawka do zerówki
Dziecko

Wyprawka do zerówki – co powinno się w niej znaleźć?

Rodzice dzieci, które zaczynają uczęszczać do zerówki, często zastanawiają się, jak zgromadzić odpowiednie akcesoria w roli wyprawki. W tej sytuacji należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wymagania i zalecenia danej placówki. Często na przybory takie jak bloki z kartkami, farbki, bibuła czy plastelina składają się wszyscy rodzice dzieci w klasie. Dzięki temu, zakupione ze wspólnego funduszu artykuły będą jednakowe dla każdego dziecka i spełnią wymagania związane z planami nauczyciela. Oprócz produktów z tej kategorii pojawiają się jednak takie, które rodzice muszą kupić dziecku osobiście. Na co zwrócić uwagę, aby wyprawka do zerówki była odpowiednia?

O czym należy pamiętać?

Elementy wchodzące w skład wyprawki na tym etapie edukacji to plecak, piórnik, worek na buty, śniadaniówka, bidon i podstawowy zestaw przyborów szkolnych. Należy przywiązać szczególną wagę do tego, aby kupowane artykuły były dopasowane do zapotrzebowania pociechy. Plecak powinien być przede wszystkim lekki. Dziecko idące do zerówki nie potrzebuje jeszcze tornistra z wieloma przegrodami. Wystarczy niewielki, praktyczny model, w którym zmieszczą się wykorzystywane na co dzień przedmioty. Warto zdecydować się na plecak, który spełni swoje zadanie również podczas wyjazdów i wycieczek. Również piórnik powinien być raczej lekki i niewielki. Ważne jest to, aby dziecko mogło wygodnie ułożyć w nim wszystkie przybory szkolne. Z tych ostatnich maluch w zerówce może potrzebować ołówka, gumki, linijki, temperówki i nożyczek. Akcesoria takie jak kredki, farbki lub klej należy kupić tylko, jeśli nie stanowią elementu wyprawki, na którą złożyli się wszyscy rodzice.

Jak wybierać przedmioty do wyprawki?

Dopasowując odpowiednie akcesoria, należy zwrócić uwagę na ich jakość i wygodę użytkowania przez dziecko. Plecak powinien być dostosowany do wzrostu pociechy i umożliwiać schowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Również kupując worek na buty należy upewnić się, że długość sznurków podlega regulacji. Pojemniki na jedzenie i picie muszą być szczelne i umożliwiać dziecku łatwe otwieranie. Przede wszystkim jednak, wyprawka musi podobać się osobie, która będzie jej używać. Możliwe jest odnalezienie akcesoriów dla pociech w różnych kolorach i z wieloma designami. Dobrym pomysłem może okazać się wybranie puli przedmiotów z różnymi wzorami, które spełniają oczekiwania rodziców. Spośród nich dziecko może wybrać te, które najbardziej przypadną mu do gustu. Odpowiednio dobrane przedmioty mogą obniżyć stres związany z nową sytuacją.