delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

prezent mikołajki
Dziecko

Podpowiadamy fajne prezenty na Mikołajki w 2022 roku

Mikołajki to czas, na który czeka praktycznie każde dziecko, gdyż to właśnie wtedy maluchy otrzymują ciekawe prezenty – niespodzianki. Chcesz poznać kilka inspiracji i zapamiętać, jaki drobny prezent na mikołajki dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem. Znajdziesz tu pomysły na kreatywne prezenty na mikołajki niezależnie od płci dziecka.

Drobiazg na mikołajki dla dziecka – jaki kupić?

Sklepy internetowe i stacjonarne z produktami dla dzieci są wręcz przepełnione produktami, które doskonale nadają się na drobne upominki na mikołajki. Najchętniej wybierane produkty dla dzieci w wieku od 3 lat w górę, to:

 • kolorowe, magiczne długopisy – te najczęściej piszą w różnych kolorach,
 • pachnące gumki do ścierania,
 • mini puzzle do układania,
 • plastyczna masa do tworzenia,
 • naklejki w różnych wzorach,
 • lakiery do paznokci – raczej dla dziewczynek i tylko te w 100% bezpieczne dla skóry.

 

Dla nieco starszych dzieci polecane są także zestawy do tworzenia biżuterii, puzzle progresywne, zabawki do wody oraz zwierzęce mandale do zdrapywania. To ciekawe propozycje na drobny prezent na mikołajki dla dzieci. Wszystkie powyższe zabawki i akcesoria kupisz w cenach nie większych niż 50 złotych. Oznacza to, że na prezent mikołajkowy dla dziecka nie musisz wydać majątku, a sprawisz mu naprawdę ogromną przyjemność.

Kreatywne prezenty na mikołajki – co to takiego?

Kreatywne prezenty na mikołajki dla dzieci to takie produkty, które przede wszystkim nie są typowe. Możesz je zrobić samodzielnie np. kolorowe drewniane klocki lub tablice interaktywne. Jeśli nie masz czasu, kreatywne zabawki znajdziesz też w sklepach z produktami dla dzieci. Jeśli Twój budżet to maksymalnie 100 złotych, możesz kupić takie upominki, jak:

 • bączek,
 • zestaw z piankowymi markerami,
 • gry planszowe,
 • tablice interaktywne do układania wzorów,
 • klocki Lego,
 • zabawki sensoryczne.

 

Dobrym pomysłem jest także książka dla dzieci – choć tutaj spore znaczenie będzie mieć wiek malucha. Te mogą wspomagać rozwój dziecka, a dodatkowo pełnić rolę przepięknego upominku na mikołajki, z którego maluch na pewno będzie zadowolony.

Prezent na mikołaja dla chłopca i dziewczynki – czy płeć dziecka ma znaczenie?

Jeśli chodzi o zabawki jako drobiazg na mikołajki dla dziecka – płeć malucha może mieć znacznie. Kupując różowe kredki lub zabawki dla kilkuletniego chłopca może okazać się, że ten nie będzie zadowolony z prezentu. Z takiego upominku natomiast na pewno ucieszy się dziewczynka.

Dobry prezent na mikołaja dla chłopca to taki, który będzie zgodny z jego zainteresowaniami (jeśli już je znasz), a także w odpowiedniej kolorystyce. Kiedy nie masz pewności, co kupić dziecku na mikołajki, koniecznie weź pod uwagę takie produkty, jak np. uniwersalne puzzle. To zawsze dobry wybór i pewność, że dziecko nie będzie zawiedzione z otrzymanego prezentu. Dodatkowo możesz wrzucić do pudełka prezentowego wraz z zabawką słodycze – to kochają wszystkie dzieci niezależnie od płci.