delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

fryzury dla dziewczynek
Lifestyle

Piękne fryzury dla dziewczynek w 5 minut

Dziewczynki z długimi włosami zwykle czesane są w tradycyjny warkocz lub kucyk. Jest jednak wiele wspaniałych pomysłów na śliczne fryzury dla dziewczynek, które można osiągnąć dosłownie w 5 minut. Wystarczy kilka szpilek do włosów, gumek i kolorowe wstążki, by w mig wyczarować olśniewające eleganckie uczesanie.

Szybka fryzurka dla dziewczynki na wzór księżniczki

Rozczesz włosy dziecku i uwiąż z nich kucyka. Powinien być z tyłu głowy po jej środku i nad linią górnych części uszu. Gumkę podtrzymującą kitkę okręć ładną wstążką i zawiąż na supełek pod spodem kucyka. Wstążka musi być długa, by wystarczyła aż do zawiązania jej na kokardę na końcu warkocza.

Następnie użyj obu końców wstążki jako dwa pasma do warkocza. Trzecim pasmem jest cała kita włosów. Zaplataj warkocz, ale przy każdym ruchu, gdy będziesz zakręcać dwa pasma wstążki, zrób tam z nich supełek. Powtarzaj czynności aż do zrobienia całego warkocza. Delikatnie uwypuklij pasma włosów na boki przy każdym splocie, aby warkocz optycznie stał się grubszy.

Końcówki włosów zwiąż razem z pasmami kokardy gumką do włosów. Na koniec uformuj ze wstążki kokardę, by zakryć dolną gumkę. Fryzura dla dziewczynki gotowa. Jeżeli długość włosów sięga do pasa, wówczas można upiąć kucyka niżej, bliżej karku, by zbytnio warkocz nie ciągnął głowy w dół swoją ciężkością.

Jak uzyskać warkocz na rozpuszczonych włosach?

Jeżeli dziewczynka ma długie włosy bez grzywki, bardzo łatwo można osiągnąć piękną fryzurę, zaczesując włosy z czoła do tyłu. Oddziel górną część włosów od reszty i zapleć warkocz z wydzielonej części. Zaplatając go uwypuklaj włosy z każdej ze stron przy każdym splocie. Warkocz stanie się pełniejszy. Zakończ go gumką.

Z takiego warkocza można zrobić koczka. Wówczas uwypuklać musisz tylko jedną ze stron warkocza (z lewej lub prawej jego strony). Uwypuklona część włosów ma być zewnętrzną stroną koczka. Zawiń warkocza w okrągły kok i umocuj go za pomocą szpilek do włosów.

Jeśli Twoja córka jest cierpliwa, możesz z tej wersji fryzury dziewczęcej zrobić jeszcze jedną. Z pozostałych włosów, które są wciąż rozpuszczone, możesz zrobić kolejnego warkoczyka. Znów oddzielasz część włosów i postępujesz według powyższej instrukcji.

Fryzury dziewczęce można upinać na wiele sposobów

Przedstawiona powyżej fryzura z koczkiem dla dziewczynki może być nadal modyfikowana i upiększana. Z drugiego warkocza wyjdzie kolejny koczek. Ostatnie pasmo luźnych włosów możesz pozostawić bez ich ruszania.

Możesz jednak zrobić trzeciego warkoczyka i ponownie zapiąć w koczek. W ten sposób główka Twojego dziecka będzie miała 3 ładne koczki. Możesz je ozdobić szpilkami ozdobnymi, na których są drobne kolorowe kwiatuszki.

Ostatnia przedstawiona fryzura dla dziewczynki jest najbardziej szykowna. Każda jednak z propozycji może zostać wykorzystana do uczesania małej księżniczki na bal, czy rodzinną ważną uroczystość, jak pierwsza komunia św., wesele, urodziny itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.