delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

mata dla niemowlaka
Dziecko

Mata dla niemowlaka – jaką warto wybrać?

Maty dla niemowląt do jedne z akcesoriów cieszących się rosnącą popularnością. Rodzice pociech w tym wieku decydują się na popularne modele edukacyjne lub piankowe maty, które zapewniają najmłodszym zdrową i bezpieczną powierzchnię do zabawy. Możliwe jest odnalezienie wielu różnorodnych rodzajów produktów ze wspomnianych kategorii. Na co należy zwrócić uwagę, aby mata dla niemowlaka okazała się odpowiednia?

Zdrowy i bezpieczny rozwój

Poszukując odpowiednich akcesoriów dla niemowląt należy upewnić się, że wybrane przedmioty będą posiadały korzystny wpływ na rozwój dziecka. Wiele spośród mat dla maluchów to bardzo kolorowe przedmioty, w których produkcji wykorzystano barwy o intensywnych odcieniach. Warto pamiętać o tym, żeby proponowane dziecku zabawki nie prowadziły do przebodźcowania. Decydując się na akcesoria, która silnie stymulują zmysł wzroku, warto zrezygnować z umieszczania na nich zabawek ruszających się lub wydających dodatkowe odgłosy. Coraz chętniej wybieranymi są maty w stonowanych barwach. Poszukując odpowiedniego podłoża, na którym pociecha będzie się bawić, warto wybrać model z twardszego tworzywa, na którym maluch nie będzie się zapadać. Ważne jest również to, aby warstwa amortyzowała upadki i uderzenia. Powinna też skutecznie izolować od zimnej podłogi.

Jaką matę wybrać?

Poszukując odpowiedniej maty, należy przywiązać szczególną wagę do tego, aby użyte do jej produkcji materiały były w pełni bezpieczne dla niemowląt. Produkty posiadające odpowiednie atesty i gwarancję bezpiecznego używania będą najbardziej pewną inwestycją. Warto również zwrócić uwagę na to, aby powierzchnia akcesorium łatwo podlegała czyszczeniu. Szczególnie w pozycji na brzuszku, maluchom często zdarzy się zabrudzić matę śliną, a starszym dzieciom jedzeniem lub kredkami. Dlatego tak istotne jest, aby wszelkie zabrudzenia można było łatwo usunąć. Tworzywo musi więc szybko wysychać i być odporne na działanie detergentów. Warto pamiętać o tym, że podłoże, które zapewni dziecku prawidłowy rozwój motoryki, nie powinno być śliskie. Poszukując produktów dla niemowląt, zaleca się stawiać na proste wzory. Najbardziej stymulującymi okażą się tutaj kontrastowe barwy. Edukacyjne maty dla niemowląt wyposażone są w różnego rodzaju zabawki i gadżety. Warto decydować się na produkty, które umożliwiają wymianę poszczególnych elementów dopasowując je do etapu rozwojowego dziecka. Odpowiednio dobrana mata z pewnością okaże się korzystnym rozwiązaniem i zapewni maluchowi bezpieczne środowisko do rozwoju.