delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

majtki poporodowe
Lifestyle

Jednorazowe majtki poporodowe

Po ciąży musisz dać swojemu ciału czas do regeneracji, ale jednocześnie zadbać o to, by było Ci jak najbardziej komfortowo — szczególnie gdy chodzi o higienę miejsc intymnych. Majtki pociążowe bardzo to ułatwiają!

Dlaczego w połogu higiena krocza jest tak ważna?

Ciąża to bardzo duże obciążenie nie tylko dla Twojej macicy i mięśni brzucha, ale również dla krocza. Nadwerężone po porodzie jest dużo bardziej narażone na infekcje. Należy mu w czasie połogu zapewnić bieliznę, która pozwoli skórze oddychać, ale przy okazji taką, którą bez problemu można zabrudzić — czyli jednorazową. Majtki po ciąży wykonane ze sterylnych materiałów ograniczają możliwość rozwoju zakażeń dróg rodnych. Nosząc takie majtki po porodzie przez kilka kolejnych dni, po prostu wyrzucasz je, gdy się zabrudzą i dzięki temu oszczędzasz sobie prania, czy brudzenia własnej bielizny.

Jak zbudowane są majtki poporodowe?

Jednorazowe majtki poporodowe to higieniczne wyroby, które składają się z cienkiej siateczki fizelinowej zapewniającej przewiewność umożliwiającej utrzymanie na swoim miejscu grubego podkładu, który niczym podpaska chłonie wszelkie wydzieliny. Nie uciskają, dzięki czemu nie podrażniają obolałego ciała. Zazwyczaj mają one krój klasycznych fig, jednak o podwyższonym stanie, dzięki któremu mogą je nosić również panie po cesarskim cięciu, gdyż ich krawędzie nie zaczepiają o szwy. Majtki wielorazowe, które zwykle mają kształt bokserek z wysokim stanem, nadają się do wielokrotnego wykorzystywania — dzięki temu możesz je swobodnie prać i używać ponownie, również przy kolejnych porodach.

Jak wybrać odpowiednie majtki poporodowe?

Przygotowując swoją torbę na porodówkę warto zapakować do niej przynajmniej kilka par majtek pociążowych. Każda para zapakowana jest w oddzielny woreczek, co umożliwia ich przechowywanie i zapewnia sterylność użycia. W naszym sklepie znajdziesz majtki różnego rodzaju pakowane po 2 lub 5 sztuk. Jeśli nie masz pewności co do kroju czy wykonania majtek, jakich potrzebujesz, zdecyduj się na kupno dwóch lub trzech opakowań różnych rodzajów majtek, pakowanych po dwie sztuki. Warto jednak mieć ich przy sobie więcej niż dwie pary, z uwagi na to, że majtki jednorazowe szybko się zużywają, a czasu pobytu w szpitalu i zapotrzebowania na nie nie da się określić przed porodem. Dostępne w naszej ofercie majtki tego wyjątkowego przeznaczenia mają różne rozmiary — wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twojemu aktualnemu rodzajowi oraz zdecyduj się na model wielorazowy w mniejszym zapasie, lub jednorazowy, którego będziesz potrzebowała więcej. To z pewnością wesprze Cię w połogu!