delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

prezent na roczek
Dziecko

Jak wybrać trafiony prezent na roczek?

Pierwsze urodziny to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka. Osoby poszukujące prezentów dla dzieci w tym wieku często zastanawiają się, co będzie najlepszym wyborem. Celem dorosłych jest zazwyczaj odnalezienie rzeczy, które okażą się zarówno atrakcyjne, jak i rozwijające dla maluchów. Warto wziąć pod uwagę wyzwania rozwojowe przed jakimi stają pociechy w tym wieku. Jaki podarunek będzie trafionym pomysłem dla dziecka kończącego roczek?

Rozwijające zabawki

Kategoria, w której najczęściej poszukuje się prezentów dla dzieci, to zabawki edukacyjne. Wybór jednego spośród tego typu przedmiotów może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Przy ich tworzeniu bierze się pod uwagę zapotrzebowanie najmłodszych i to, w jaki sposób postrzegają świat. Aby dany prezent na roczek okazał się trafiony, należy dopasować go do etapu rozwojowego dziecka. Warto wiedzieć, że u pociech w tym wieku intensywnie rozwija się motoryka i zdolności manualne. Zabawki, które ułatwią naukę nowych rzeczy powinny więc skłaniać do chwytania i przekładania przedmiotów. Dobrze również zwrócić uwagę na to, że około 1. roku życia dzieci uczą się chodzić lub doskonalą tę świeżo nabytą umiejętność. Jest to więc doskonały czas na podarowanie im wszelkiego rodzaju chodzików i zabawek, które można ciągać lub popychać w czasie stawiania pierwszych kroków.

Najciekawsze propozycje

Wśród przedmiotów, które cieszą się wyjątkową popularnością pojawiają się przyjazne, drewniane chodziki. Można tu znaleźć produkty w kształcie wózków lub stylizowane na samochody, w których bez problemu umieszczone zostaną ulubione lalki i maskotki. Istotne jest to, aby prezenty z tej kategorii były stabilne i bezpieczne. Powinny posiadać miękkie, zaokrąglone krańce i umożliwiać dziecku oparcie na nich całego ciężaru ciała. Pociechom, które opanowały już samodzielne przemieszczanie się, warto zaproponować wszelkiego rodzaju jeżdżące zabawki. Aby ułatwić dzieciom rozwój zdolności manualnych, w tym wieku doskonałymi podarunkami okażą się układanki, przekładanki i zabawki do wbijania. Ważne, aby wykonane były z bezpiecznych dla maluchów materiałów i posiadały odpowiednie atesty. W tej kategorii pojawiają się pierwsze klocki i piramidy z kolorowymi elementami. To również popularne koraliki do przesuwania po wygiętych pałąkach. Odpowiedni prezent dla dziecka na roczek powinien być dopasowany do zapotrzebowania malucha. Warto stawiać na przedmioty posiadające atrakcyjne i kolorowe wzory. Tego typu zabawki z pewnością przykują uwagę najmłodszych.