delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

Higiena podczas korzystania z publicznej toalety
Lifestyle

Higiena podczas korzystania z publicznej toalety? Z nakładką na sedes to możliwe!

Korzystanie z toalety publicznej, choć mało komfortowe, to niestety w wielu przypadkach okazuje się być koniecznością. Zwłaszcza, gdy obok kroczy marudzący malec wołający o załatwienie swojej potrzeby fizjologicznej. Wówczas warto mieć pod ręką nakładkę na sedes, która choć w pewnym stopniu uchroni go przed skupiskami bakterii, mogącymi doprowadzić do zakażenia groźnymi mikroorganizmami.

Czym jest nakładka na sedes?

Tym mianem nazywany plastikową, specjalnie wyprofilowaną i umieszczaną na desce sedesowej nakładkę, która zapewnia wysoką ochronę przed zakażeniami w trakcie korzystania z publicznej toalety. Nakładka na sedes to rozwiązanie, dzięki któremu możemy zagwarantować sobie (i dziecku) poczucie higienicznej czystości, mającej przełożenie na zmniejszenie ryzyka zakażenia się wirusami i bakteriami groźnymi dla układu moczowego i pokarmowego.

Higiena, bezpieczeństwo i wygoda!

Nakładka na sedes, oprócz tego, że zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wielu chorób, jest gwarantem większej wygody podczas korzystania z toalety. Co więcej, jest lekka, mała i nie zajmuje dużo miejsca. Zdecydowanie jest lepszym wyborem niż klasyczny nocnik, który nie dość, że posiada większe gabaryty to dodatkowo nakłada konieczność wylewania zawartości i starannego wyczyszczenia. Maluchy chętnie korzystają z nakładek sedesowych, gdyż wiele z nich jest kolorowych i atrakcyjnych wizualnie.

Nie tylko w podróży, ale również w domu

Nakładka na sedes wyróżnia się dużą uniwersalnością, co dodatkowo podnosi jej walory. Okazuje się bowiem niezwykle przydatna podczas podróży, jak również w domu. Niektórzy rodzice rozpoczynając naukę czystości uczą swoje pociechy korzystania z nocnika. Inni natomiast od razu z sedesu. I wtedy posiadanie takiej nakładki na WC okazuje się niezbędne.

Chcesz uczyć dziecko większej samodzielności?

Aby malec umiał sobie poradzić w dorosłym świecie, naukę samodzielności należy zacząć od najmłodszych lat. Dotyczy to różnych sfer, także tych związanych z odpieluchowaniem. Przydatne na tej drodze okazują się specjalne akcesoria, jak choćby specjalne podstawki, dzięki którym dziecko bezpiecznie i wygodnie skorzysta z nakładki na sedes, bez konieczności proszenia o pomoc dorosłych. Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie takie podesty, które często można zakupić w zestawie z nakładkami sedesowymi. Dopasowane kolorystycznie i wzorniczo będą z pewnością przydatnym akcesorium, jak również barwnym elementem wyposażenia każdej łazienki.