delimamma.pl

Delimamma.pl – parenting, dziecko, zdrowie

Lifestyle Uroda

Farbowanie włosów – warto czy lepiej nie?

Każda z nas ma czasem to dręczące uczucie, które nakazuje nam coś zmienić. Najczęściej nasze myśli kierują się właśnie w stronę włosów. Może dużo je podciąć? Może zrobić grzywkę? Pomysłów jest wiele, ale zwykle jednak każda decyduje się na jedno – zmiana koloru włosów! To jedna z najlepszych metamorfoz, która pozwala całkowicie odmienić wygląd. Jednak na przestrzeni lat powstało wiele mitów, które mówią o szkodliwości farbowania. Czy są one prawdziwe?

Czy farbowanie jest bezpieczne dla naszych włosów?

Farbowanie jest zabiegiem chemicznym, który zdecydowanie mocno oddziałuje na nasze włosy. Szczególnie tyczy się to rozjaśniania. Osłabia ono włosy i może je nawet spalić. Jednak jeśli udamy się do dobrego salonu fryzjerskiego i tam poddamy się zabiegowi farbowania, to naprawdę nic nam nie grozi! Obecnie używa się dużo mniej szkodliwych produktów, a także dużą wagę przykłada się do ich zabezpieczenia. Wiele zależy też od kondycji naszych włosów. Fryzjer powinien ocenić ich stan i podjąć decyzję, czy można je rozjaśniać bądź farbować. Jeśli chodzi o farbowanie samemu w domu, to powinny robić to jedynie doświadczone osoby.

Jak dbać o włosy farbowane?

Jednak gdy wrócimy do domu, to na naszych barkach spoczywa zadbanie o nasz nowy kolor. Najważniejsze jest teraz odpowiednie dobranie kosmetyków do pielęgnacji. Chodzi tu nie tylko o utrzymanie odpowiedniej tonacji i koloru, ale także kondycji włosa. Musimy je teraz odpowiednio odżywić i nawilżyć. Dlatego warto kupić odżywkę emolientową, a także nawilżający szampon. Jeśli chodzi o nasz nowy kolor, to warto zapytać fryzjera, co kupić, aby wyglądał jak najlepiej i nie tracił na jakości. Zwykle używa się do tego specjalnych płukanek lub tonerów. Więcej o kosmetykach do pielęgnacji włosów na stronie http://sophieczerymojasklep.pl.

Warto więc farbować, czy lepiej nie?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są nasze włosy. Jeśli tylko ich kondycja pozwala na bezpieczne farbowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie! Nie warto jednak robić tego bardzo często i cały czas zmieniać kolory. Włosy potrzebują czasu, aby odpocząć i wrócić do siebie. Tak więc podejmuj przemyślane decyzje co do koloru i przygotuj odpowiednią pielęgnację. Wtedy włosy na pewno będą prezentować się pięknie, a farbowanie nie odbije się negatywnie na ich stanie! Wybierz też polecanego fryzjera, który specjalizuje się w koloryzacji. To gwarancja stworzenia wymarzonego koloru na Twoich włosach!